Gostujuće predavanje – Uroš Krčadinac: Kreativna upotreba neuronskih mreža

Pozivamo vas da dana 25.04. u terminu predavanja na predmetu Inteligentni sistemi (14:15h, amf B009), prisustvujete gostujućem predavanju Uroša Krčadinca.

Tema: Kreativna upotreba neuronskih mreža

Apstrakt: Predavanje će se baviti upotrebom neuronskih mreža u domenu savremene kulturalne proizvodnje. Posebna pažnja biće posvećena generativnim tehnikama, kao što su GANs za slike i RNNs za tekstove. Cilj predavanja je dvostruk: 1) da studente upozna sa naučno-tehnološkim osnovama ovakvih tehnologija; i 2) da im omogući njihovo kreativno i kritičko razumevanje u kontekstu savremenog medijskog okruženja.

Predavač: Uroš Krčadinac je docent na Fakultetu za medije i komunikacije, Univerziteta Singidunum, u oblastima digitalna umetnost i informatika. U svom naučnom radu, bavi se transdisciplinarnim oblastima kao što su su interakcija čoveka i računara, računarska vizuelizacija podataka, afektivno računarstvo, prepoznavanje prirodnog jezika, kao i generativna umetnost i animacija. Doktorirao je 2017. godine na Fakultetu organizacionih nauka, sa tezom “Dinamičko povezivanje i vizuelizacija semantički anotiranih sadržaja”.