Istraživački projekat za edukativni softver u oblasti neuronskih mreža – termini i prva aktivnost

Hvala svima koji su se prijavili za učešće u istraživačkom projektu.

Termini

Termini redovne nastave na predmetu Inteligentni sistemi u okviru kojih će biti obavljeno istraživanje su

09.05.19. (Četvrtak) Predavanje 1
10.05.19. (Petak) Vežbe 1
16.05.19. (Četvrtak) Predavanja 2
17.05.19. (Petak) Vežbe 2

Konkretno vreme grupe za vežbe za svakog studenta pojedinačno će biti blagovremeno definisano, i verovatno će za neke studente biti preraspoređivanja u odnosu na standardni termin vežbi, tako da će studenti koji učestvuju u istraživanju slušati vežbe u terminima od grupa D4 10-12h i D3 12-14h, a ostali studenti u poslepodnevnim terminima. Učesnici će o terminima biti obavešteni putem mailing liste i sajta predmeta.

Aktivnost 1

Prvi zadatak u okviru istraživanja je da popunite upitnik za procenu predznanja. Molimo da prilikom popunjavanja upitnika ne koristite pomoćne materijale (Internet, pomoć prijatelja i sl.) kako bi rezultati što realnije prikazali Vaš trenutni nivo znanja iz oblasti koje su relevantne za razumevanje neuronskih mreža. Rezultati testa ne utiču na Vašu ocenu, a na osnovu tih rezultata će nastavni materijali i nastava biti prilagođavani, tako da je Vama u interesu da Vam nastava bude što bolje prilagođena. Upitnik se nalazi na sledećem linku:

Rok za prvu aktivnost je 08.04.2019.

Ukoliko učesnik u istraživanju ne popuni upitnik u datom roku, ili se odgovarajućom metodom detektuje nasumično/kontradiktorno popunjen upitnik učesnik gubi pravo za dalje učešće u istraživanju.